Bugün - 10 Aralık 2019 Salı
Adana 17°°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
Gündem Ekonomi Sağlık Yaşam Kültür Spor Siyaset Eğitim Teknoloji Dünya Asayiş Diğer »
Haber Detayları

TAPU VE KADASTRO ÇALIŞANLARI İTİBARSIZLAŞTIRILAMAZ

Türk İmar Sen Adana Şube Başkanı Zakir AKBİLMEZ Tapu ve Kadastro Müdürlüklerinde çalışan kamu çalışanlarının itibarsızlaştırılması ile ilgili basın açıklaması yaptı.

04 Temmuz 2019 Perşembe - 22:12
Türk İmar Sen Adana Şube Başkanı Zakir AKBİLMEZ Tapu ve Kadastro Müdürlüklerinde çalışan kamu çalışanlarının itibarsızlaştırılması ile ilgili basın açıklaması yaptı.
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...

TAPU VE KADASTRO ÇALIŞANLARI İTİBARSIZLAŞTIRILAMAZ

Türk İmar Sen Adana Şube Başkanı Zakir AKBİLMEZ Tapu ve Kadastro Müdürlüklerinde çalışan kamu çalışanlarının itibarsızlaştırılması ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Başkan Akbilmez,  Yaptığı açıklamada Tapu ve Kadastro Çalışanlarının itibarlarına, haysiyetlerine ve onurlarına karşı yapılan nitelendirmeleri sert bir dille eleştirerek sorumluları uyardı.

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü üst yönetim toplantısında verilen talimatlar ve mesajlar doğrultusunda işgüzar Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlükleri yetkililerince düzenlenen art niyetli değerlendirme raporları ile “ Bölge Müdürleri Bölgesinde ve bağlı bulunan Müdürlüklerde personel fizibilite raporu hazırladıkları bağlı Müdürlüklerde çalıştırılamayan, boşta kalan ya da görev verilmesine rağmen çalışmayan personelin belirleneceği. Bunlara gerekli eğitimlerin verilerek hizmete dahil edilemeye çalışılacağı. Çalışmamakta ısrar edenlerin yerlerinin değiştirileceği “ talimatının verildiği anlaşıldığını belirten Akbilmez; Bu hukuksuz talimatlar ışığında Bölge Müdürlükleri ve bağlı Müdürlüklerde hizmetinden istifade edilemediği (Çalıştırılamayan, boşta kalan, ya da görev verilmesine rağmen çalışmayan) raporlanan ekli listede yazılan personele kurum kültürü, kurumsal aidiyeti, geliştirme halkla ilişkiler ve uyum eğitimi, Takbis ve Mevzuat eğitimi başta olmak üzere eksikliği duyulan alanlarda eğitimin verileceği söz konusu eğitimlerin en geç Haziran Ayı Sonuna kadar tamamlanacağı. Eğitim sonucunda personelin Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarını kapsayan üç aylık süreçte görev yaptıkları Müdürlüklerde takip izleme sürecine tabi tutularak bu süre sonunda ekli formun doldurulmak suretiyle gereği yapılmak üzere Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’ne ( Personel daire Başkanlığı) gönderilmesi istenilmektedir’’ diye konuştu.

 Zor şartlar ve iş yoğunluğu içerisinde görev yapan Tapu ve Kadastro Teşkilatı çalışanlarının itibarsız hale getirildiğini ileri süren Başkan Akbilmez,yıllardır Tapu ve kadastro Genel Müdürlüğü tarafından başta eğitim, teknolojik imkânların çalışanlara sunulmaması, sunulan teknolojik cihazlar ve program eğitimlerinin yapılmaması, çalışanların çalışma koşullarının iyi olmaması , arazi işlerinde ulaşım imkanlarının çok kötü olması gibi kurum üst yönetiminden kaynaklanan sorunların , sanki kamu emekçilerinde gibi işlemler yapılmaya çalışılması, kurumda çok büyük bir huzursuzluk ve çalışanlar arasında hayal kırıklığına neden olmuştur dedi.

Ayrıca Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlükleri tarafından görevlendirilen kişilerin hazırladıkları raporları tek taraflı hazırladıkları çalışanların çok yaşlı olduğu, bilgisayar kullanamadıkları gibi akılcı mantıklı gerekçeler oluşturmadan düzenledikleri raporlarla gönderdikleri yazı ekindeki listede bulunan kamu çalışanlarını aşağılayıcı , personelden verim alınmama gerekçelerinin (Yerselleşmiş, Sorunlu, Sağlık Sorunlu, Yeterli Bilgiye Sahip Değil, Sorumsuz) sunulduğu anlaşılmıştır diye konuşan Akbilmez, Yerselleşmiş , sorunlu , yeterli bilgiye sahip değil , sorumsuz gibi ithamların şahsi görüşe göre belirtildiği hiçbirisinin akılcı ve mantıklı bir çözüm sunmadığı alenen görülmektedir dedi

Akbilmez,Talebimiz devletine yıllarca hizmet etmiş ve etmeye devam eden bilgisi birikimi ve liyakati ile faydalı olan bilhassa yeni atanan memurlarımıza öğretmen olan kamu çalışanlarını itibarsız hale getiren ve huzursuz eden bu yanlış uygulamadan bir an evvel dönülmesinin gerektiğini ifade etti.

Yıllardır eğitim faaliyetlerinde yetersiz kalan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü yönetimi çalışan personelin hizmet içi eğitim faaliyetinde yetersiz kaldıklarının bedelini kamu çalışanlarından çıkarmak istemektedir vurgusu yapan başkan Akbilmez, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununda aynen “Kurumların memurlarını hizmet içinde yetiştirme esasları: Madde 214 – (Değişik : 31/7/1970 - 1327/72 md.) Devlet memurlarının yetişmelerini sağlamak, verimliliğini artırmak ve daha ileriki görevlere hazırlamak amacıyla uygulanacak hizmet içi eğitim, Devlet Personel Başkanlığı tarafından ilgili kurumlarla birlikte hazırlanacak yönetmelikler dahilinde yürütülür.” denildiğini söyledi.

Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çalışan personelin görevleri ile ilgili bilgi ve becerilerini artırmak amacıyla yaptırılan eğitime hizmet içi eğitim denir. Hizmet içi eğitim konusunda, bu planda öngörülen hedeflerin gerçekleştirilmesi yönünden mesleklerin özellikleri ve nitelikleri göz önünde bulundurulmak suretiyle eğitim türlerine yer vermek, hizmet içi eğitimleri zamanında yapmak ve ihtiyacı olan personeli eğitim faaliyetine tabi tutmak görevi Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün görevidir. Diyen Zakir Akbilmez  açıklamasında , sendikamızca kurumca hizmet içi eğitimlerin yapılmasının uygun olacağı ancak 3(Üç) ay gibi sürede liste halinde gönderilen personellerin izlenmesi ve izlenmesi sonunda tanzim edilecek formların Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğüne gönderilmesi sürecinin çalışanları itibarsızlaştıran, çalışma verimini düşüren ve kurum kültürü ve kurum aidiyeti gibi konulara zarar vereceği değerlendirildiğinden yukarıda bahsedilen uygulamalardan Tapu Kadastro Genel Müdürlüğünün bir an evvel vaz geçmesini istiyoruz dedi.

Akbilmez , sözlerini şu ifadelerle  tamamladı;Türk İmar Sen Genel Başkanımız Sayın Salih DEMİR ve Genel Başkan Yardımcılarımız Ali Rıza GÜL ve Etem Yaşar YILMAZ bugün Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğüne yazı yazarak bu yanlıştan bir an evvel dönülmesini istemişlerdir .Sendikamızca bu güzide kuruma hizmet eden ve yeni memurlara öğretmenlik yapan vatansever memurlarımızın itibarsızlaştırılmasına ve yasal olmayan uygulamalara karşı her zaman yanlarında olduklarımızın bilinmesini istiyoruz açıklamasında bulundu..

 
Anahtar Kelimeler:Türk, İmar, Adana, Şube, Başkanı, Zakir, AKBİLMEZ, Tapu, Kadastro, Müdürlüklerin,
Kaynak / Editöryavuz medya - osman yavuzOkunma Sayısı: 969
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Başlıklar

Sarıçam’da futbol heyecanı sona erdi
M1 YILBAŞI MEYDANI ADANA’NIN YENİ YIL COŞKUSU BAŞLADI !
MİTHATPAŞA MAHALLESİ’NDE ASFALT ÇALIŞMALARI BAŞLADI
Ayhan Barut, feryat eden çiftçilerle buluştu
Başkan Akay’dan “Kentsel Dönüşüm” mesajı
İzmir’de Adana ışıl ışıl parladı
KKTC Başbakanı Tatar: Libya ile yapılan anlaşma yeni bir haritaya sebebiyet vermiştir
Ceyhan sınav merkezi ilan edilsin!
Başkan Aydar, “Engelsiz Bir Ceyhan İstiyorum”
'Adana Turizmden daha fazla pay almalıdır'
E-Gazete (Bizim Gazete)
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Enis Turgut
BİR DAMLA HUZUR
BİR DAMLA HUZUR Huzur; kimine göre Akdeniz&r...
osman yavuz
Biz çocuk gibi çocuktuk…!
#Eskiden “Banyo taburesine oturmadan &ou...
Anket

Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?


  Çok Güzel188 Kişi (% 85 )
  İdare Eder19 Kişi (% 8 )
  Biraz Kötü12 Kişi (% 5 )

Toplam 219 Kişi

Hava Durumu ( Adana )
Bugün
7°°C - 17°°C
Çarşamba
7°°C - 18°°C
Perşembe
8°°C - 17°°C
Cuma
8°°C - 18°°C
Namaz Vakitleri ( Adana )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:0807:3312:3615:0817:2918:49

10 Aralık 2019 Salı
Röportajlar
Seyhan Belediyesporlu atletler lige bileniyor
Kadıoğlu: Süper Lige damgamızı vuracağız   Yeni sezonda Adana’yı, Süper ligde temsil edecek olan Seyhan Belediyespor Kulübü Erk...
»
»
»
Tarihte Bugün
1624 - İmam-ı Rabbani (k.s) Hazretlerinin irtihali
1948 - İnsan Hakları Beyannamesi'nin Yayınlanması
Kim Kimdir
Günün Sözü
Nice alimler vardır ki, hakiki bilgiden, hakiki irfandan nasipleri yoktur. Bunla bilgi hafızıdır, bilgi sevgilisi değil.
(Mevlana)
Süper Lig
TakımlarOGBMAvPuan
Atiker Konyaspor349178044
Bursaspor3471611037
BB Erzurumspor3481115035
Sivasspor14932030
Beşiktaş14833027
Akhisarspor346919027
Trabzonspor14752026
İstanbul Başakşehi14752026
Fenerbahçe14743025
Galatasaray14653023
Alanyaspor14644022
Yeni Malatyaspor14554020
Göztepe14554020
Denizlispor14536018
Gaziantep FK14455017
Çaykur Rizespor13526017
Konyaspor14356014
Gençlerbirliği14356014
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(45 Online) 0,20ms