Bugün - 05 Haziran 2020 Cuma
Adana 27°°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
Gündem Ekonomi Sağlık Yaşam Kültür Spor Siyaset Eğitim Teknoloji Dünya Asayiş Diğer »
 
Haber Detayları

Roket yakıtı mucit Türkiye'de tehdit ediliyor

Roket yakıtı mucit Türkiye'de tehdit ediliyor

Gündem Haberi - 02 Mart 2020 Pazartesi - 17:39
Roket yakıtı mucit Türkiye'de tehdit ediliyor
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...

Roket yakıtı mucit Türkiye'de tehdit ediliyor

 

ADANA- Savunma sanayimizin olmazsa olmazı roket yakıtı olan HİDROJEN’in, Türkiye de kesinlikle üretiminin olmadığını söyleyen Basınçlı Gazlar Uzmanı Turgay Kamışlı, Roket Yakıtı (Hidrojen) üretimi projelerinin yıllardır tehdit edilerek engellendiğini iddia etti. Artık belgeler ile konuşacağını ifade eden Kamışlı,  Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi. Kamışlı, ‘’Sayın Cumhurbaşkanımızın ve kamuoyunun bazı Bakanlıklarda oynanan oyunları bilmeye hakları vardır. ‘’ şeklinde konuştu.   ‘’ S 400 de alsanız,  Patroit de alsanız,  ROKET yakıtı olan hidrojen gazına mutlaka ihtiyaç vardır. Savunma sanayi ve Türk ekonomisi  için artık üretmemiz şarttır.  Aşağıdaki bilgileri Sayın Cumhurbaşkanımız ve kamuoyunun takdirine sunuyorum’’ dedi.

 DÜNYA’DA BİR İLK PEKİ NEDEN ENGELLENİYOR?

a) 1 kg.  hidrojen (Roket yakıtı),  Almanya ve Amerika’dan ithal edilerek Türk Savunma Sanayine  1050  TL’ na satılmaktadır.

b) T.P.E belgeli TUBİTAK onaylı projemizi hayata geçirerek biz ürettiğimizde,     1 kg. hidrojen  10 TL  olacaktır. 30’u aşkın Akademisyen, Mühendis ve Teknik Ekibimizle  üç ayda tesisi kurup, Hidrojen üretimine başlayabiliriz. Üretim esnasında hiçbir enerji kullanmadan enerji elde edeceğiz. Bu üretim teknolojisi dünyada tek olacaktır.

c) Ayrıca, 1 kg. hidrojen Türk  sanayisine (Rafineri) Suni Gübre,  Cam Sanayi, Yağ Sanayi, Meteoroloji  vs. gibi kurumlara 1250 tl. den satılmaktadır.

d) Hidrojen (Roket Yakıtı) Elektrik üretiminde, motorlu araçlarda, denizaltı da, gemilerde,  lokomotiflerde teknolojisi  gelişmiş  ülkeler tarafından  ( ABD, Almanya, Japonya vs.) zaten kullanılmaktadır.

CEYHAN ENERJİ İHTİSAS BÖLGESİNDE HİDROJEN (ROKET YAKITI) ÜRETİMİ İÇİN TAHSİS EDİLEN HAZİNE ARAZİSİ, ALİ CENGİZ OYUNLARIYLA NASIL İPTAL EDİLDİ

a) Projemizin gerçekleşmesi için, tüm istenen belgeleri tanzim ederek,  Çevre ve Şehircilik Bakanlığına sunduk. (22.04.2019 tarih ve 18201 sayılı  dosya)

b) 11 ay bekletildik. Hiçbir yazılı belge verilmedi. Ancak telefonla aranarak (Pağan gibi) ‘’Sayın Turgay Kamışlı. Dosyanız komisyondan çıktı. Sayın Bakanımız Murat Kurum’un imzasında. Göndereceğiz’’ dediler. Tüm bunlar kayıtlı ve belgelidir.

c) Aylarca bekletildikten sonra, milli şuur ve izandan yoksun bir Genel Müdür Yardımcısı (İsmi ve evrak kaydı belgelidir),  Bakanın bile haberi olduğunu zannetmiyorum.  Adana Valisi Sayın Mahmut Demirtaş’ı da  yazıya ekleyerek, bize tahsis için imzaya sunulan hazine arazisini Bakan adına imzalayarak,  İstanbul (…………) Gurup Danışmanlık A.Ş. ye tahsisini yapmıştır.  (Belgelidir) Tarafımıza hiçbir tebligat yapılmamıştır.

d) (……….) Danışmanlık A.Ş. hemen,  o bölgeye ekip göndererek vatandaşlarla bilgilendirme toplantısı yapmıştır. Bize bilgi verilmemesi, yangından mal kaçırır gibi arazi tahsisi yapılması bir skandaldır.

e) Ayrıca, söz konusu bölgeye  Adana Valiliğince gönderilen mühendislerin Hidrojen üretimi ile ilgili raporunda olumsuz görüş bildirmeleri,  Patent kurumuna, TUBİTAK’a ve Üniversitelere saygısızlıktır. Otuz’u aşkın bilim adamı ve mühendisler bu proje üzerinde çalışmış,  hatta bu hususta Yüksek Lisans yapılmıştır.  Ayrıca, bir çok araştırma merkezlerince  test edilerek raporlar hazırlanmış,  Dünya Hidrojen Enerjileri Konsey Başkanlığı ( Prof. Dr. Nejat Veziroğlu) onaylamış  ve projemiz bir çok ödül almıştır. Şimdi TUBİTAK’ın onayladığı dünyada ilk ve tek olan çevre dostu projemiz, bir mühendisin olumsuz raporu gerekçesi ile  iptal edilerek, ismi mahfuz bir danışmanlık A.Ş. ne verilmiştir.  Üstelik  bu  iptal ilk değildir.  Sayın Cumhurbaşkanımızın ve kamuoyunun takdirine sunuyorum.

BİR KAÇ ANEKDOT

1.  19.01.2013 Cumartesi günü Enerji Bakanlığı  Bakan Yardımcısı (Şu an Japonya Büyükelçisi), Doç. Dr. H. Murat Mercan, Bakanlığı tatil gününde açtırarak benim gibi bir fakirle (Adanalı Turgay Kamışlı ile) baş başa görüşmüştür. (Belgelidir)

2. 18.04.2013 Perşembe günü saat 14.00 de,  Enerji Bakanlığı 3 nolu Konferans salonunda  Hidrojen Tesisi kurulumu ve Projemiz için toplantı yapılmıştır. Katılanlar: Ortadoğu, Erciyes, G. Antep, Gazi Üniversiteleri ile TUBİTAK, ayrıca, Sanayi Bakan danışmanı ve sanayiciler (İsimleri belgelidir) Enerji Bakanlığından 2 Genel Müdür. Genel Müdürler karşıma oturmuşlardır. Arşivlerde mevcuttur.

3. Anadolu Ajansı (A.A.),  2 araçla Ankara da  benden randevu isteyerek  ……Üniversitesine  gelmişlerdir. (Muhabir Selma Keskin ve ekibi) Yıl 2012.  Amerika/Miami’de yaşayan Hidrojen Enerjisi Konsey Başkanı Prof. Dr. Nejat Veziroğlu’na yazı yazarak bilgi almışlardır. Veziroğlu’nun ‘’Bu bir buluştur diyerek onaylaması üzerine,  Anadolu Ajansı Genel Müdürlüğü yapılan haberi , yayından kaldırmıştır.

Bir çok ödül alan bu Projemiz engellenmektedir.  100 den fazla başvurumuz sümen altı edilmiştir. Dosyalarımız saklanmış veya kaybedilmiştir. Cumhurbaşkanımızdan bile saklandığına inanıyorum. Çünkü,  Cumhurbaşkanlığımızın 2004/12 sayılı genelgeleri  de  ihlal edilmiştir.  

Türk Savunma Sanayini  ve Türk Ekonomisini yakından ilgilendiren Hidrojen /Roket Yakıtı) üretimi yapmamız istenilmemektedir.  Kirli bir şeytan üçgeni vardır. Aslında Sayın Cumhurbaşkanımız’a  daha doğrusu Türkiye Cumhuriyeti Devletine  projeler üzerinden darbe vurulmaya  çalışılmaktadır. Askeri birimlere gitmesi gereken dosyalar bile saklanmıştır. (Belgelidir) Aynı senaryo Sanayi, Enerji,  Çevre ve Şehircilik Bakanlıklarında da vaki olmuştur.

SONUÇ

Projeye sıcak bakanlar dostane bir şekilde ‘’Abi kendine dikkat et’’ diyorlar. Şeytani  olanlar ise ‘’ Bu projeden vaz geç’’ diye arıyorlar. Bu projemiz, tüm engellemelere rağmen inşallah Türkiye’nin her bölgesinde üretime geçecektir. İstihdama da katkı sağlayarak,  ithal eden değil,  ihraç eden bir ülke olacağız.  

 

 
Anahtar Kelimeler:Roket, yakıtı, mucit, Türkiyede, tehdit, ediliyor ,
Kaynak / Editöryavuz medya - osman yavuzOkunma Sayısı: 242
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Gündem Haberleri
Başkan Karslıoğlu, fırsatçıları uyardı...
2020 YILININ ALTIN ADAMLARI
BAŞKAN UĞUR AKAN’DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

BAŞKAN UĞUR AKAN’DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI
BAŞKAN HACI KEÇE’DEN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI
BAŞKAN AKBİLMEZ; RAMAZAN BAYRAMI HOŞ GÖRÜNÜN VE YARDIMLAŞMANIN ADIDIR
YENİ KURULAN SENDİKALARIN ARKASINDA FETÖ MÜ VAR
BAŞKAN UĞUR ÖZDEMİR’DEN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI
Diğer Başlıklar

YÖNETİCİ ATAMALARI MEB BİS ÜZERİNDEN TERCİHLERİ NE ZAMAN AÇILACAK
BAŞKAN CAN TARIM VE ORMAN BAKANI PAKDEMİRLİ’YE CTO ÜYELERİNİN YAŞADIĞI SIKINTILARI İLETTİ.
Başkan Karslıoğlu, fırsatçıları uyardı...
Dünya Bisiklet Günü’nde bisiklet yolu müjdesi
CEYHAN’IN YOLLARI GÜZELLEŞİYOR
Sağlık Mil Sen üyelerine hizmette sınır tanımıyor
Online Covid-19 söyleşisi
Yüreğir’in sosyete pazarı açıldı...
Karataşlılar Belediye de söz sahibi oluyor!
CEYHAN KENT MEYDANI’NDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
Süper Lig
TakımlarOGBMAvPuan
Başakşehir FK261583053
Trabzonspor261583053
Galatasaray261484050
Sivasspor261475049
Beşiktaş261358044
Atiker Konyaspor349178044
Alanyaspor261277043
İstanbul Başakşehi211173040
Fenerbahçe261178040
Bursaspor3471611037
Göztepe261079037
BB Erzurumspor3481115035
Gaziantep FK268810032
Denizlispor268711031
Antalyaspor267910030
Gençlerbirliği267712028
Akhisarspor346919027
Konyaspor2651110026
E-Gazete (Bizim Gazete)
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Enis Turgut
PRAGMATİZM VE BİZ
PRAGMATİZM VE BİZ Felsefi anlamda; fa...
Hülya CENGİZ
NE İÇİN YAŞIYORSUNUZ? Hayata gelmiş olmam...
osman yavuz
Biz çocuk gibi çocuktuk…!
#Eskiden “Banyo taburesine oturmadan &ou...
Anket

Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?


  Çok Güzel204 Kişi (% 86 )
  İdare Eder19 Kişi (% 8 )
  Biraz Kötü14 Kişi (% 5 )

Toplam 237 Kişi

Hava Durumu ( Adana )
Bugün
17°°C - 27°°C
Cumartesi
15°°C - 30°°C
Pazar
17°°C - 36°°C
Pazartesi
20°°C - 39°°C
Namaz Vakitleri ( Adana )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı

05 Haziran 2020 Cuma
Röportajlar
HİZMETİN ADI MUHTAR GÖKTÜRK GÜNGÖR
HİZMETİN ADI MUHTAR GÖKTÜRK GÜNGÖR   Adana’nın Çukurova İlçesine bağlı Güzel Yalı Mahallesi Muhtarı &nbs...
»
»
»
Tarihte Bugün
1916 - Balkan Savaşında ünlü Edirne müdafii Şükrü Paşa?nın vefatı.
Kim Kimdir
Günün Sözü
Müzik aşkı besteler.
(Shakespeare)
Arşiv Arama
Facebook
Modül 5
Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(46 Online) 0,39ms