Bugün - 01 Nisan 2020 Çarşamba
Adana 21°°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
Gündem Ekonomi Sağlık Yaşam Kültür Spor Siyaset Eğitim Teknoloji Dünya Asayiş Diğer »
Haber Detayları

TÜMER;CAMİAMIZIN VE MİLLETİMİZİN SESİ OLACAĞIMIZA AHDETMİŞTİK

TÜMER, MALUM SEN MEMURUN HAKKINI MASADA SAVUNAMADI

Eğitim Haberi - 07 Mart 2020 Cumartesi - 19:45
TÜMER, MALUM SEN MEMURUN HAKKINI MASADA SAVUNAMADI
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...

TÜMER, MALUM SEN MEMURUN HAKKINI MASADA SAVUNAMADI

 Türk Enerji Sen Genel Başkanı Mustafa Tümer, ülke gündemi ve  Sendikal çalışmalar hakkında öne çıkan başlıklardan oluşan konuşmalarında çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

 Türk Enerji Sen Genel Başkanı Mustafa Tümer, Adana Kamu Sen İl Temsilciliğinde bazı şube başkanlarının katıldığı toplantıda İblid’te hayatını kaybeden Aziz Şehitlerimize Allahtan Rahmet dileyerek sözlerine başladı.Dünyanın büyük bir dönüşüm sürecinde olduğunu hatırlatan Tümer, “ Tarih Türk Milletinin omuzlarına yine büyük sorumluluklar yükledi. Gördük ki, Türk Milletinden başka mazlumun hakkını savunacak kimse yokmuş” diye konuştu.

Tümer,Hepimiz gördük, çatışmaya gülerek giden askerimizi görünce tüm dünya dehşete kapıldı.  Kimse bilmez, bizim için zalimle cenke gitmek, düğüne gitmek gibidir.   Evet; Türk olmak zordur, bütün dünyayla savaşırsın. Ama Türk olmamak daha zordur çünkü Türklerle savaşırsın.  Varsa yüreği yeten gelsin, bu vatanı bölmeyi denesin. Fırat Kalkanı Harekatı’nda nasıl sırtlanlar gibi kaçtıklarını gördük.Zeytin Dalı’nda nasıl fareler gibi deliklere sindiklerini gördük.  Barış Pınarı’nda nasıl dize geldiklerini gördük. Türk milleti, askeri ve devletiyle omuz omuza verdiğinde, oyunun kurallarının nasıl değiştiğini gördük. Sınırlarımızda oluşturulmak istenen terör koridorunun, kurulmak istenen terör devletinin nasıl tarihin çöplüğüne süpürüldüğünü gördük. 100 yıl önce olduğu gibi, masa başında kurulan hayallerin ömrünün, Türk askeri ile karşılaşıncaya kadar olduğunu, bir kere daha gösterdik. Bu topraklara dostluk ve kardeşlik dışında bir emelle gelenler bilsinler ki, topraklarımız geniş, bundan öncekileri olduğu gibi onları da gömecek yer buluruz. Türkiye Kamu-Sen olarak, daha kurulduğumuz ilk gün, bir ferdi olmaktan şeref duyduğumuz, büyük Türk milleti adına, hesapsız ve hiçbir karşılık beklemeden, her zaman taraf olacağımıza; “Bizim ilkemiz, önce ülkemiz” düsturuyla, tüm varlığımızla, milletimizin ve ülkemizin hizmetinde olacağımıza;  İçten ve dıştan, milletimizin zararına ve devletimizin bekasına yönelik girişimlere karşı duracağımıza; Milletimizin aydınlık geleceği için varlığımızı armağan edeceğimize; Türkiye sevdalısı, milli bir sivil toplum kuruluşu olarak, camiamızın ve milletimizin sesi olacağımıza ahdetmiştik.  Biz, verdiğimiz bu sözün sorumluluğu ve bilinci içinde, söz konusu vatan olduğunda, hiç tereddüt göstermeden, birliğimizi hiçbir küçük hesaba kurban etmeden, askerimizin ve devletimizin yanında olduk. Bizim yönümüz, tarafımız, safımız hiç değişmedi, değişmeyecek, değiştirmeye de kimsenin gücü yetmeyecek. Diye konuştu

 

 20 MİLYON VATANDAŞIMIZI İLGİLENDİREN TOPLU SÖZLEŞME BEKLENTİLERİ KARŞILAYAMADI

 

Hepinizin de yakından takip ettiği gibi memur ve emeklilerimizin 2020 ve 2021 yıllarıyla ilgili mali ve özlük haklarının belirlendiği bir toplu sözleşme süreci yaşadıklarını kaydeden Tümer,’’Ülkemizde 3 milyon dolayında kamu çalışanı, 2 milyon kadar da memur emeklisi var. Toplu sözleşmeler, aileleriyle birlikte 20 milyona yakın bir kitleyi doğrudan ilgilendiriyor.  Bu nedenle Türkiye gündeminin tamamen memur olması gereken bir dönemde, memurların esamesi bile okunmadı. Bizim yetkili olduğumuz dönemlerde toplu görüşme çadırlarıyla, basın açıklamalarıyla Türkiye çalkalanırdı. Şimdi ise ilk ve son günler dışında basında haber bile olmuyor. Malum-Sen süreci yönetmekte zaten aciz kalıyor. Basiretsizlikleri dağı taşı tutuyor.  Biz, ekonomik ve bilimsel verilere dayanarak taleplerimizi hazırladık. Bildiğiniz gibi yatırım araçlarını, yeniden değerleme oranlarını, vergi artışlarını, artan harcamaları ve enflasyonu da dikkate alarak bir gelecek öngörüsü yaptık.  Memurların kayıplarını belirledik.  Hangi kalemlere, ne kadar zam yapılırsa, bu zararların telafi edileceğini hesapladık. Malum-Sen’in de gerçekçi bir taleple gelmesi durumunda, bir müzakere imkânı olacağını düşündük. Ne var ki, toplu sözleşme görüşmelerinin ilk gününden itibaren havanda su dövülmeye başlandı. Bu sözde yetkili konfederasyon, kendi taleplerinin dahi arkasında durmadı. Toplamda 5 oturum gerçekleştirildi; bunların hiçbirinde, tek bir talep dahi müzakere edilmedi. Zaten nüfusumuzun dörtte birini ilgilendiren bu önemli sürecin, tek bir kişinin iki dudağı arasına terk edilmesi başlı başına bir garabet unsuruydu. Biz, 1 Ağustos’tan itibaren görüşmelerin tek bir yetkili temsilcinin keyfiyetiyle yürütülmesinin doğru olmadığını söyledik. Kamu görevlilerini ilgilendiren hayati konuların dahi masada pazarlığa açılmadığını ifade ettik ve gerekli uyarılarımızı yaptık.  “Toplu sözleşmeler normal seyrinde ilerlemiyor” dedik. Masada sayın Bakana da ifade ettik. Eylem yapıp basınla da paylaştık. Hiç olmazsa, paraya taalluk etmeyen, bütçeye ek yük getirmeyen sözleşmelilere kadro, yardımcı hizmetliler, vergi dilimleri, mülakatın kaldırılması, servis, kreş gibi sorunların çözümü, bir yıl önce söz verilen 3600 ek gösterge gibi konuların netliğe kavuşturulması gerektiğini söyledik.   İşi gücü şov yapmak olan konfederasyon, iki yılda bir kez ayağımıza gelen bu fırsatı da tepti.  Zaten hizmet kolları taleplerinin de bir arada olması, toplu pazarlıkların içinden çıkılamaz bir hal almasına ve karmaşaya yol açıyor. Yetkili konfederasyonun basiretsiz, korkak ve iş bilmez hali, Kanunun aksaklıklarıyla birleşince bundan önce olduğu gibi beşinci toplu sözleşme dönemi de büyük bir fiyasko oldu.  Milyonların umutları, 2021 yılına ertelendi.

 

: HAKEM KURULU HÜKÜMETİN NOTERİ GİBİ DAVRANDI

 Başından beri tarafsızlığı tartışılan Hakem Kurulu, Hükümetin 2020 için %4+4; 2021 yılı için %3+3 teklifini aynen onaylayarak, daha da tartışmalı hale geldi.  Hakem Kurulu’nda hükümet tarafından atanan üyeler çoğunlukta olduğu için, bu kuruldan Hükümetin teklifi dışında başka bir kararın çıkması mümkün değildi.  Bu karar, 6 ay için en düşük memur maaşına 120 TL, ortalama memur maaşına 160 TL’lik bir artış anlamına geliyor. İşte böyle kifayetsizlerin yürüttüğü, allayıp pulladığı toplu sözleşme süreci, memur ve emeklileri ortada bıraktı.   Bu vebal, Hakem Kurulu kadar, 21 gün boyunca kendi teklifinin dahi arkasında duramayan ve müzakereden kaçan yetkili konfederasyonun boynundadır. Bu devran böyle gitmez.  Memur ve emeklilerimizin geleceği adına, toplu sözleşmeleri katılımcı ve sonuç alıcı bir noktaya taşımak zorundayız. Masada memurların geniş bir şekilde temsil edilmesi ve heyetin çoğunluğuna bağlı bir imza sistemine geçilmesi gerekiyor. İtiraz mekanizmaları da yeniden düzenlenmelidir.  Genel toplu sözleşme ile hizmet kolu toplu sözleşmeleri birbirinden ayrılmalı. Yoksa iş bilmeyen sendikalarla bir yol alınması imkânsız görünüyor. Elbette toplu sözleşme çok önemli ama sendikacılık da toplu sözleşmeden ibaret değil.  Biz, her şekilde mücadelemizi sürdüreceğiz.  Gündemimizin ilk sırasında, kırmızı çizgimiz olan memurluk güvencesinin korunması, geçici personel, vekil, sözleşmeli, idari hizmet sözleşmeli gibi istihdam biçimlerinin kaldırılması bulunuyor. Bu çerçevede bütün güvencesiz sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi için bir kanun teklifi hazırladık ve Meclis’e sunulmasını sağladık. Bu konudaki mücadelemiz sonuç alıncaya kadar devam edecek. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.     Yardımcı hizmetlilerimizi asla unutmadık, daima gündemde tuttuk, tutmaya da devam edeceğiz. Özellikle sınıf değişikliği ve ek gösterge yardımcı hizmetlilerimiz için hayati bir konu; bu konuya bizler de son derece hassas yaklaşıyor, her platformda bu talebimizi dile getiriyoruz.

 

 

  BİZ SENDİKACILIĞI AŞK İLE YAPIYORUZ

 

Türkiye Kamu-Senli olmak bir aşk halidir.  Diyen Tümer, Biz, sendikacılığı işte bu aşk ile yapıyoruz. Bizim için zafer; başı dik, alnı ak, onurlu ve gurur dolu tertemiz bir geçmişi, geleceğe aktaran ve gelecekte de yaşatacak olan Türkiye Kamu-Sen’in varlığıdır. Defalarca kez söyledik, anlamamakta ısrar edenler için tekrar söylemek bize zul gelmez; haksızlığa uğradık ama asla haksızlıktan yana olmadık. Âlemin adaletle nizama sokulması gerektiğine hep inandık. Adalet ve hakkaniyetten yoksun merciler, liyakati ayaklar altına alan emek hırsızları için, bir kez daha şunun altını çizmek isteriz; Türkiye Kamu-Sen’e, Türkiye Kamu-Senlilere, kamu görevlilerine ve mazlumlara yapılan her haksızlık karşılığını bulur. Akbabalar ve çakal sürüleri bilsin ki, dışarıdan kuşatılsak da içimizden vurulsak da Türk milleti dünya durdukça var olacak, Türkiye Kamu-Sen bayrağı hep dalgalanacak. Çünkü bu bayrakta umut var; bu bayrakta çocuklarımızın geleceği, memurumuzun emeği, şehitlerimizin kanı var. Bu bayrakta ay yıldız var. Bu bayrakta Türk milleti var. Varlığımız; Akdeniz’in engin sularında, Irak’ın dağlarında, Suriye çöllerinde bu millete kol kanat geren kahramanlara feda olsun.   Genel başkanlarından, yönetim kurulu üyelerine, il temsilcilerimizden, şubelerimize, işyeri temsilcilerimizden, yurdumuzun en ücra köşelerindeki üyelerimize kadar hepimiz tek yürek, tek yumruğuz. İçerideki hainlere de prim vermeyiz, dışımızdaki düşmana da göz açtırmayız.  Kendi yaralarımızı kendimiz sararız ve biz sadece ve sadece Türk milletine sarılırız. Biliyoruz ki, bizim varlığımız Devletimizin varlığına, vatanımızın bağımsızlığına bağlı. Bizlere bu güzel vatanı ve devletimizi armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, gelmiş geçmiş tüm şehitlerimize ve gazilerimize minnet borçluyuz. Onlar bu vatan için gözlerini bile kırpmadan ölüme koşan kahramanlardı. Allah hepsinden razı olsun diye konuştu.

 

ELİF GİBİ DİMDİK DURACAĞIZ

 

 Tümer, Şu kritik günlerde ülkemiz ve milletimiz başta olmak üzere İslam camiasının üzerindeki karabulutların dağılmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Allah en kısa sürede yetkiyi alarak, adaletli ve hakkaniyetli sendikacılık yapmamızı, kamu görevlilerine ve devletimize hayırlı hizmetlerde bulunmamızı nasip etsin. Gümbür gümbür geliyoruz. Er, geç, hak yerini bulacak, herkes doğruda buluşacak. Biz verdiğimiz söz gereğince, doğru yol üzerinde, Allah’tan başka kimseye boyun eğmeden, Elif gibi dümdüz duracağız. Hak yolunda asla susmayacağız açıklamasında bulundu.

 

 
Anahtar Kelimeler:TÜMER, MALUM, MEMURUN, HAKKINI, MASADA, SAVUNAMADI ,
Kaynak / Editöryavuz medya - osman yavuzOkunma Sayısı: 344
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Eğitim Haberleri
TÜRK EĞİTİM-SEN ADANA ŞUBELERİNDEN VALİ DEMİRTAŞ’A ZİYARET
TÜMER;CAMİAMIZIN VE MİLLETİMİZİN SESİ OLACAĞIMIZA AHDETMİŞTİK
Şaban Üçgül ve Kardeşleri Teknik ve Anadolu Lisesinde öğrencilerini korku sardı

Şaban Üçgül ve Kardeşleri Teknik ve Anadolu Lisesinde öğrencilerini korku sardı
Karneyi aldılar, şenlikte coştular
Mektebim, Rüzgâr Enerjisi ile Aydınlanıyor…
İSTEC 3. STEM FOCUS Okulu Görkemli bir Açılışla 2019-2020 eğitim öğretim yılına merhaba dedi
3. STEM FOCUS Okulu Açılıyor
Diğer Başlıklar

ÖZYÜREK AİLESİNİNACI GÜNÜ
BAŞKAN AKIN;ÇİFTE STANDARTA TEPKİ GÖSTERDİ
Adana Garı Ulaşıma Kapatıldı...
Sarıçam baştan aşağı dezenfekte ediliyor!
Örnek oldu! Başkan Kocaispir maaşını bağışladı...
BU ADAMIN BİR TEK KANATLARI EKSİK
Otogarda bilet fiyatları 3 kat arttı
Başkan Akay duyurdu! O bölgelere gitmek yasaklandı
Akın; CHP’li belediyelerde her yer pislik içinde
Virüs tarım işçilerini de tehdit ediyor!
Süper Lig
TakımlarOGBMAvPuan
Başakşehir FK261583053
Trabzonspor261583053
Galatasaray261484050
Sivasspor261475049
Beşiktaş261358044
Atiker Konyaspor349178044
Alanyaspor261277043
İstanbul Başakşehi211173040
Fenerbahçe261178040
Bursaspor3471611037
Göztepe261079037
BB Erzurumspor3481115035
Gaziantep FK268810032
Denizlispor268711031
Antalyaspor267910030
Gençlerbirliği267712028
Akhisarspor346919027
Konyaspor2651110026
E-Gazete (Bizim Gazete)
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Enis Turgut
SAHTE TANRILAR
SAHTE TANRILARSanırım son günlerde duymak ist...
osman yavuz
Biz çocuk gibi çocuktuk…!
#Eskiden “Banyo taburesine oturmadan &ou...
Anket

Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?


  Çok Güzel200 Kişi (% 86 )
  İdare Eder19 Kişi (% 8 )
  Biraz Kötü13 Kişi (% 5 )

Toplam 232 Kişi

Hava Durumu ( Adana )
Bugün
11°°C - 21°°C
Perşembe
11°°C - 21°°C
Cuma
10°°C - 20°°C
Cumartesi
9°°C - 22°°C
Namaz Vakitleri ( Adana )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı

01 Nisan 2020 Çarşamba
Röportajlar
Seyhan'daki 710 sokak hayvanı kısırlaştırıldı...
Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ın 4 Ekim Hayvan Hakları Günü’nde müjdelediği “Sokak Hayvanları Bakım ve Kısırlaştırma ...
»
»
»
Tarihte Bugün
1923 - Birinci Türkiye Büyük Millet Meclisi kendisini feshederek seçimlere karar verdi.
1921 - İkinci İnönü Zaferi kazanıldı.
1918 - Van'ın Rus ve Ermeni istilacılarından kurtuluşu
1891 - Büyük dil ve tarih bilgini Ahmet Vefik Paşa'nın vefatı
1920 - Salih Paşa'nın sadrıazamlıkdan istifası.
Kim Kimdir
Günün Sözü
Kargalar ötmeye başlayınca bülbüller susar..
(Mevlana)
Arşiv Arama
Facebook
Modül 5
Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(110 Online) 0,08ms