Bugün - 28 Mayıs 2020 Perşembe
Adana 33°°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
Gündem Ekonomi Sağlık Yaşam Kültür Spor Siyaset Eğitim Teknoloji Dünya Asayiş Diğer »
 
Haber Detayları

BAŞKAN ERSÖZ UMUDUN SENDİKASI MİL SAĞLIK SEN

BAŞKAN ERSÖZ UMUDUN SENDİKASI MİL SAĞLIK SEN

Sağlık Haberi - 17 Mayıs 2020 Pazar - 12:15
BAŞKAN ERSÖZ UMUDUN SENDİKASI MİL SAĞLIK SEN
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...

BAŞKAN ERSÖZ UMUDUN SENDİKASI MİL SAĞLIK SEN

 

 Geçtiğimiz Mayıs ayında kurulan Mil Sağlık Sen Kuruluşunun Birinci Yılında her gün büyümeye devam ediyor.

Kuruluşunun Birinci yılı münasebetiyle  i açıklama yapan Mil Sağlık Sen Adana Şube Başkanı İsmail Ersöz, Mil Sağlık-Sen olarak ilk günden bu yana çeşitli platformlarda dile getirdiğimiz gibi, din, dil, ırk ve dünya görüşü ayrımı yapmaksızın, emek ve alın terinin hak ettiği değeri bulma noktasında bugüne kadar nasıl gayret ettiysek, aynı şevk heyecanla yolumuza devam edeceğiz. Sen ben değil, biz düşüncesiyle hareket edecek, ortak paydamıza insanımızı alıp, gönül eksenli çalışmalarımızı, ülkemiz çapında sürdüreceğiz" dedi. "Sağlık çalışanlarımıza destek olmalıyız" Dünya genelinde etkili olan korona virüs ile mücadelede, Türkiye’de sağlık çalışanlarının tarih yazdığına dikkati çeken Ersöz, şöyle devam etti: "Bilindiği üzere dünyada can almaya devam eden korona virüs bulaşıcı salgın hastalık nedeniyle, ülkemizde de birçok vatandaşımız vefat etti. Bu zorlu süreçte cansiperane bir şekilde görevlerini icra eden mesai kavramı gözetmeksizin gece-gündüz demeden çalışıp çabalayan sağlık çalışanlarımızı ne kadar övsek azdır. Biz zaten Türkiye olarak büyük bir aileyiz, hepimiz bu ailenin fertleriyiz. Cumhurbaşkanımız ve Sağlık Bakanımız başta olmak üzere, devletimin bütün kurumları, kırmızı alarm ilan ederek, virüs ile mücadelede topyekun bir seferberlik başlattılar. Bizler de gerek bireysel ve gerekse çevresel temizlik ve hijyene dikkat edip, gerekli dezenfekte çalışmalarını yapalım. Dışarı çıkmak zorunda kaldığımızda sosyal mesafe ve temas konularına hassasiyet gösterelim. Bu sadece kendimiz için değil, canımızın birer parçası olan aile üyelerimizin sağlığı için de hayati derecede önem taşıyor. Bu doğrultuda, hepimiz evde kal Türkiye sloganı ile evde kalıp, çok zorda kalmadıkça evimizden dışarı çıkmayalım, zaruri ihtiyaçlarımızın temini için çıkıp evimize döndükten sonra da, mutlaka sabunlu suyla ellerimizi ve yüzümüzü yıkayalım." Diye konuştu.

 

MİL SAĞLIK SEN NİÇİN KRUULDU

 

 Başkan Ersöz, Mil-Sağlık-Sen’in maneviyatı esas aldığını,ilkeli olmayı vazgeçilmez bir unsur yaptığını ve liyakati her türlü vasfın önüne koyduğunu kaydedederek, ““Biz gerçekten doğrular için herkesin sendikası olmak istiyoruz” “Üyelerimizin e tüm sağlık çalışanlarımızın yönetime istedikleri zaman rahat bir şekilde ulaşabilmelerini istiyoruz. Normal bir üyenin veya sağlık çalışanının bir sendika şubesi başkanına ve yönetimine ulaşamamasından daha vahim bir şey düşünülemez. Kaldı ki bu menfi durum ülkemizde bizim dışımızdaki sendikaların acı gerçeğidir. Bu sebeple Mil Sağlık Sen’i kurmamız gerekiyordu.”

 

 

“Bu çerçevede baktığımızda maalesefki ülkemizde memur sendikacılığı bitmiştir.Zira kolluk kuvvetlerinin bir sendikası olmamasına rağmen, birçok fedakarlık içerisinde bulunan sağlık çalışanlarından daha iyi bir gelire sahiptirler.Biz sağlık mensupları ise sözde hakkımızı korumak ve iyileştirmek için sözde sendikalarımız olmasına rağmen, bugüne kadar sağlık çalışanlarımızca istenilen, özlenilen, beklenilen iyileşmeler hiçbir şekilde sağlanamamıştır. Sendikaların yetkilileri gün geçtikçe sağlık çalışanlarının maddi kayıpları artmasına rağmen, birçok üyeye sahip teşkilat birliği olan sendikaların bu konularda bir kelime dahi ettiklerine şahit olmadık.Nitekim

Yine birileri çıkıp hayal sendikacılığı yapmadıklarını ifade etmektedirler.Bizde diyoruzki; onların aksine biz hayal sendikacılığı yapıyoruz.Çünkü gerçekleştirilecek her hedef hayalle başlar, idealle gerçekleşir. İşte bu sebeplede mevcut ruhunu kaybetmiş sendikalardan insanlarımızı kurtarıp, hep birlikte sendikamızı yöneterek birlikte hedefe yürümek Mil Sağlık  Sağlık Sen kuruldu.

 

MUTLU OLAN SAĞLIK ÇALIŞANLARI İSTİYORUZ

 

 

Biz Mil Sağlık Sen olarak mutlu bir toplum ve işinden, eşinden,yaşadıklarından hülasa hayatından mutlu olan sağlık çalışanları istiyoruz.Bunun mücadelesini vereceğiz.Yetkili sendikanın genel başkanı sağlık çalışanlarının %60’ından fazla bir kısmının memnun olmadığı için mesleğini değiştirecek pozisyona geldiğini ifade etmiştir.Buda kendileri yetkili sendika olmakla kendilerinin meydana getirdiği eserdir. Bunda da övünecek hiçbir yan yoktur.İşte biz çürümüş bu sendikaları ve sendikacılık anlayışını tarihin tozlu raflarına atarak hayalimizle,vizyonumuzla ve inancımızla yeni bir dönemi başlatmanın arzusundayız.”

Ülkemizde gördüğümüz acı manzaralardan bir taneside mevcut sendika yöneticilerinin sadece kendi mevki ve makamlarını korumanın ve basamak olarak kullanmanın gayretinde olmalarıdır.Nitekim bu konudaki üzücü haberleri hep beraber medyada görüyoruz.Biz böyle suiistimallerin olmasına hep karşıydık.Bunun içinde maksadı kendi menfaati ve kendi egoları olan kişilerle hiçbir zaman biraraya gelmedik, gelmemizde mümkün değildir.Zaten yıllardır yaptığımız mücadeleylede hep insanımız için çalıştığımızı gösterdik.Şimdi daha organize daha güçlü ve daha donanımlı bir şekilde çalışanlarımız için Mil-Sağlık-Sen ile yeni bir adım atmış oluyoruz.”

 

BİZLER UMUDUN SENDİKASIYIZ

 

Umudun sendikasıyız. Sağlık alanında çalışanlarımızın mutsuzluk yaşadığı, umutsuzluk içinde olduğu, sendikalarından hiçbir şekilde memnun olmadığı bir zaman dilimindeyiz. Kendi menfaatleri olduğunda yetkiliyiz diye gezmesini bilenler, çalışanların menfaati söz konusu olunca bahanelerin ardına sığınmaktadırlar. İşte biz şerre fren hayra motor olarak bu umutsuzluğu, şikayeti, bahaneyi ortadan kaldıracağız.

 

“Kağıt parçasına değil gönüllere imza atmak için geliyoruz.Çünkü biliyoruzki belki baskıyla,zorla, güçle kişilerin iradesine muhalif bir şekilde yanına alabilirsin.Ama elinden o güç gidince bir yaprak bile yanında bulamazsın. Ama gönülleri kazanırsan her şartta o gönül sahipleri yanında olur.İşte biz gönüllere hitap ediyoruz ve son söz olarak şunu diyoruzki;Bu saatten sonra bu ülkede sadece İki tane memur sendikası vardır. Birincisi Mil-Sen,ikincisi diğerleri… Çalışanlarımız için bir alternatif değil zaruriyiz.Bu zaruretten dolayıda sendikacılıkta hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Bizler Adana’’dan ülkemizin sathına kelebek etkisi olduk. Bunun neticesi olarak da sağlık çalışanları için döner sermayenin emeklilik keseneğine yansıması için çalışmamızı başlattık.Yine nöbet ücretleri konusunda davamızı açtık.Yani hizmet etmenin yollarına bakıyoruz. Dolayısıyla tüm çalışanlarımızı Mil-Sağlık-Sen’e üye olmaya ve sahip çıkmaya davet ediyorum açıklamasında bulundu

 
Anahtar Kelimeler:BAŞKAN, ERSÖZ, UMUDUN, SENDİKASI, MİL, SAĞLIK, SEN,
Kaynak / Editöryavuz medya - osman yavuzOkunma Sayısı: 436
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Sağlık Haberleri
BAŞKAN ERSÖZ UMUDUN SENDİKASI MİL SAĞLIK SEN
CEYHANLI HEMŞİRE MİNE MERT ÖRNEK OLDU
Adana’da 3 kişi ‘koronavirüs’ şüphesiyle karantinaya alındı

Adana’da 3 kişi ‘koronavirüs’ şüphesiyle karantinaya alındı
Büyükşehir kreşindeki 200 minik göz taramasından geçirildi
45 yaşındaki ilik Kanseri Çiğdem Akbaba iyileşebilmek için hala uygun ilik bekliyor.
45 yaşındaki ilik Kanseri Çiğdem Akbaba iyileşebilmek için hala uygun ilik bekliyor.
ÖNÜK; AİLESİNİN YENİ FERDİ İLKE BEBEK ARAMIZA HOŞ GELDİN
Diğer Başlıklar

Camiler ibadete hazırlandı
CEYHAN’IN CAMİLERİ CUMA NAMAZINA HAZIRLANIYOR
ADANA BİR AN ÖNCE AFET BÖLGESİ İLAN EDİLMELİ !!.
Su kuyusunda feci olay
Buğday yüklü kamyon küle döndü
Uyuşturucu satıcıları mahalleye kurşun yağdırdı: 2 kardeş yaralı...
Büyükşehir’in koronavirüs mücadelesinde taviz yok
Adana'da maskeli silahlı soygun...
YÜREĞİR’DE CAMİLER İBADETE HAZIR
Sarıçam’da Cumaya hazırlık
Süper Lig
TakımlarOGBMAvPuan
Başakşehir FK261583053
Trabzonspor261583053
Galatasaray261484050
Sivasspor261475049
Beşiktaş261358044
Atiker Konyaspor349178044
Alanyaspor261277043
İstanbul Başakşehi211173040
Fenerbahçe261178040
Bursaspor3471611037
Göztepe261079037
BB Erzurumspor3481115035
Gaziantep FK268810032
Denizlispor268711031
Antalyaspor267910030
Gençlerbirliği267712028
Akhisarspor346919027
Konyaspor2651110026
E-Gazete (Bizim Gazete)
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Enis Turgut
PRAGMATİZM VE BİZ
PRAGMATİZM VE BİZ Felsefi anlamda; fa...
Hülya CENGİZ
NE İÇİN YAŞIYORSUNUZ? Hayata gelmiş olmam...
osman yavuz
Biz çocuk gibi çocuktuk…!
#Eskiden “Banyo taburesine oturmadan &ou...
Anket

Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?


  Çok Güzel202 Kişi (% 85 )
  İdare Eder19 Kişi (% 8 )
  Biraz Kötü14 Kişi (% 5 )

Toplam 235 Kişi

Hava Durumu ( Adana )
Bugün
16°°C - 33°°C
Cuma
18°°C - 30°°C
Cumartesi
17°°C - 27°°C
Pazar
18°°C - 28°°C
Namaz Vakitleri ( Adana )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı

28 Mayıs 2020 Perşembe
Röportajlar
Seyhan'daki 710 sokak hayvanı kısırlaştırıldı...
Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ın 4 Ekim Hayvan Hakları Günü’nde müjdelediği “Sokak Hayvanları Bakım ve Kısırlaştırma ...
»
»
»
Tarihte Bugün
1348 - Türkler'in Rumeli'ye geçişi.
1862 - Sayıştay'ın kuruluşu.
2006 - Dünya Kıble Günü
Kim Kimdir
Günün Sözü
İnsan ebed için yaratılmıştır
(Bediüzzaman Said Nursi)
Arşiv Arama
Facebook
Modül 5
Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(119 Online) 0,07ms