Haber Detayı
31 Mayıs 2020 - Pazar 20:27 Bu haber 651 kez okundu
 
HİZMETİN ADI MUHTAR GÖKTÜRK GÜNGÖR
MUHTAR GÜNGÖR'DEN ZEHİR ZEMBEREK AÇIKLAMALAR
Siyaset Haberi


HİZMETİN ADI MUHTAR GÖKTÜRK GÜNGÖR

 

Adana’nın Çukurova İlçesine bağlı Güzel Yalı Mahallesi Muhtarı  Göktürk Güngör, Gazetemize verdiği Röportajda  Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Çukurova Belediye Başkanı Sone Çetin, hakkında zehir Zemberek açıklamalarda bulundu.

 

 2019 Mart Yerel seçimlerinde göreve geldiği günden buyana yaptığı hizmetleri Gazetemize anlatan  Güzelyalı Mahallesinin genç ve çalışkan çok sevilen muhtarı Göktürk Güngör Göktürk ,Göreve gelir gelmez birbirinden değişik projeleriyle Adana Genelinde  dikkat çekti

 

 

 At sahibine göre kişner”

 

Çukurova İlçesi’nde bulunan Güzelyalı Mahallesi için güzel çalışmalar yapan, herkes tarafından sevilen ve sayılan, yardımseverliğinden ve sıcakkanlılığından ödün vermeyen , mahallenin evladı gibi olan muhtar  Göktürk Güngör’ün hizmetleri kısa zamanda Toros dağlarını aşmaya başlarken Sosyal medya başta olmak üzere bir çok basın kuruluşunun  haberlerine de konu olan mahallesinin logosunu bile yaparak ayrıcalığını  her alanda hissettiren çalışkan, başarılı ve gelecek günlerde hizmet aşkı ile yüreklerde yer edinen Göktürk Güngör, vaktini Mahallesine hizmet edebilmek için Yoğun tempoda devam ediyor.

 

Adana Büyükşehir Belediyesi ve Çukurova Belediyesine ver yansın eden Muhtar Göktürk, Gazetemize verdiği Roportaj’da şunları söyledi.

 Sayın Göktürk Kendinizi Tanıtırmısınız?

 

Ben Göktürk Güngör, 1984 yılında Adana’da dünyaya geldim. Fabrika işçisi bir ana ile uzun yol şoförü bir babanın en küçük çocuğuyum. İş hayatıma 6 yaşında ayakkabı boyacılığı yaparak başladım. 2005 yılına kadar farklı sektörlerde hem çalıştım hem okudum. Lise mezunuyum, evli ve iki çocuk babasıyım. 2005 yılında Güzelyalı Mahallemizde ilk cep telefonu tamir-servis, yedek parça ve aksesuarları mağazamı açtım. Aynı zamanda yurt dışında ithalat yaparak, Adana ve bölgeye toptan-perakende hizmeti vermeye başladım. Bugün itibari ile toplamda 3 şube ile Adana’nın çeşitli noktalarından hemşehrilerime hizmet etmekteyim ve tüm şubelerimde 18 kişiye istihdam sağlamanın onurunu ve gururunu yaşıyorum.

“MAHALLE HALKIMA HİZMET BORCUMU ÖDEMEYE ÇALIŞIYORUM”

Güzelyalı Mahallesi Muhtarlığına neden aday olma gereği duydunuz. Muhtar olmanızdaki etken nedir?

Çalışmayı seviyorum . Çocukluğumdan  bu güne çalışıyorum evime ekmek götürüyorum. Çocukken başladı çalışma azmi, hem okula gittik hem çalıştık, o günden bu güne çalışıyorum. İş hayatında zarar da ettik, kar da ettik, ama para kazanmayla alakalı bir hırsım kalmadı ve dedim ki para kazanmanın yanı sıra insanlarımıza da dokunmam gerektiğini düşündüm, Güzelyalı Mahallesine ilk taşındığımda bekardım, 15 yıl Güzelyalı Mahallesinde esnaflık yaptım, evlendim, çocuklarım oldu, Güzelyalı Mahallesi bana çok şey verdi, hiçbir şeyim yokken mahalleye gelip te bazı şeylerin olmuşsa bu mahalleye de hizmet etmek boynumuzun borcudur.

“VATANDAŞLARIMIZIN YANINA GİTTİĞİM DE MUTLU OLUYORLAR.”

Güzelyalı Mahallesi Muhtarı olarak, mahalle halkıyla diyaloglarınız nasıl, sizi nasıl karşılıyorlar.?

Diyaloglarımız çok güzel, mahallemizde sevilen bir kişiyim, gittiğim yerlerde saygı duyuyorum. Vatandaşlarımızın yanına gittiğim de mutlu oluyorlar. İnsanlar dokunuş istiyor,ben açık sözlüyüm hizmet aldığımız tarafı da söylememiz lazım, almadığımız tarafı da söylememiz lazım, halkımız da bu samimiyeti gördüğü zaman daha samimi yaklaşıyorlar.

BELEDİYELER  HİZMET DEĞİL MAZERET ÜRETİYORLAR.

 

Güzelyalı Mahallesine güzel dokunuşlar yapılmış Güzelyalı Mahallesine, Peki Güzelyalı Mahalle Muhtarı olarak, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin ve Büyükşehir Peki Çukurova Belediye Başkanı Çukurova ilçesine 2.kez Belediye Başkanı oldu, çalışmalarını nasıl buluyorsunuz.?

 

Ben bu kalıbın içerisine yeni girdim, ticaretten geldiğim için ticarette daha Vatandaşın kararı en yüce karardır, vatandaş Çukurova Belediye Başkanı olarak Soner Çetini getirmişse, bu karara saygı duymamız gerekiyor. Çukurova Belediyesine eksiklerimizi iletiyoruz, ellerinden geleni yapıyorlar en azından gittiğimizde boş çevirmiyorlar, ama bu demek değildir ki belediye dört, dörtlük faal çalışıyor.ekonomik sıkıntı içerisindeyiz, belediyeler maddi sıkıntıda,bu da bazı hizmetleri engelliyor.

 

“VERDİĞİMİZ HER SÖZÜN ARKASINDAYIZ”

Muhtarım aday olduğunuzda bir çok hedefiniz ve projeniz vardı hedefleriniz,projeleriniz ne  aşamada , şu ana kadar neler yaptınız?

 

Hedeflerimiz insanların eksiğine göre, isteklerine göre belirliyoruz. Hedeflerimizde, sürekli hizmeti ön planda tutuğumuz zaman, gerisinin geleceğine inanıyorum, yeter ki samimi olalım, dürüst olalım. Mahallemiz ile ilgili bir iş yaparken, her hangi bir eksikliğini tamamlamaya çalışırken vatandaşlarımız la birlikte yaptığımız zaman daha güzel oluyor. Hedefimiz, her zaman başında neyse şu anda da böyle olacak bundan sonrası da aynı olacak.Ancak,atalarımızın bir sözü var. “ At sahibine göre kişner” diye.  Ancak ; Biz göreve gelirken mahalle sakinlerime hizmet etmek istediğimi söyledim. Mahallemizde sokak sokak gezerek vatandaşlarımıza  yapmayı planladığımız projelerimizi  belirttim. Bunlar  2 adet üst geçit yapacağız. (ayşe atıl ilkokulu karşısı ve ramazanoğlu camii önü). Taziye evi yapacağız.Kadınlar için gün evi yapacağız.Parklarımıza güvenlik kamerası yapacağız. Ayda 1 kez mahalle günü yapacağız.81157 sokak durağını tekrar açacağız.Konferans salonu yapacağız.Gençlerimizi spora teşvik edeceğiz. (güzelyalı spor kulübünü kuracağız.)Sokak hayvanları ile ilgili barınma, tedavi,sağlık vb. çağdaş çalışma adına ne gerekiyorsa aksatmadan yapacağız..Hanımefendilerin el emeklerinin ev ekonomilerine katkı sağlaması için alan açacağız.Park ve bahçelerimizin güvenli yerler olarak kalması konusunda kararlı olacağız.Büyükşehir belediyesi ve çukurova belediyesi’nin sayın başkanları ile mutlak bir disiplin içerisinde mahallemizin ihtiyaçlarının, eksikliklerinin giderilmesi için çalışacağız.Sosyal medyada aktif olacağız. bu vesile ile akla gelen her konuda en hızlı kararı en sağlıklı şekilde almak için whatsapp hattı kuracağız.Muhtar ve heyeti olarak mahallemizdeki her cenaze, her düğün, her sevinç ve keder; bizim cenazemiz, bizim düğünümüz, bizim sevincimiz, bizim kederimiz anlayışı içinde olacağız. Mahallemizin sorunlarını daima stk, dernekler, belediyelerimiz, güvenlik güçlerimiz ve siz değerli mahalle sakinlerimizle beraber çözeceğiz.Mahallemizin marka değerini arttıracak sosyal kültürel ve manevi organizasyonlar yapacak ve bunları geleneksel hale getireceğiz.Muhtarlık binamızı, ticaret ve siyasetin değil; hizmetin, sevginin, güler yüzün, saygının, toplumsal projelerin ve hoşgörünün konuşulduğu bir merkez haline getireceğiz.Yaşlı ve engelli mahalle sakininin muhtarlık işlemlerini bizzat bulundukları yerde yapacağız.Muhtarlık binası sizindir, bizleri hizmet ederken bulacaksınız.Ancak, söz verdiğim projelerden mahalle parklarına kamera takılmasını mutlaka ama mutlaka gerçekleştireceğiz. Akla gelen her konuda en hızlı kararı en sağlıklı şekilde almak için sosyal medyada aktif olacağız. Muhtar ve heyeti olarak mahallemizdeki her cenaze, her düğün, her sevinç ve keder; bizim cenazemiz, bizim düğünümüz, bizim sevincimiz, bizim kederimiz anlayışı içinde olacağız. Mahallemizin sorunlarını daima Stk, Dernekler, Belediyelerimiz, güvenlik güçlerimiz ve siz değerli mahalle sakinlerimizle beraber çözeceğiz.

“TÜM GAYRETİMLE ÇALIŞIYORUM”

Göreve geldiğiniz günden bu güne Güzelyalı Mahallesi için ne gibi çalışmalar yaptınız?

 

Göreve geldiğimiz bu güne kadar  hiç boş durmadım desem yeridir. Süleyman Hilmi Tunahan’ın bir sözü var, ‘bir milletin ıslahı kötülerin imhasıyla değil yeni neslin eğitim ve terbiyesiyle mümkündür’ diyor. Parklarımıza, pazarlarımıza, cenazelerimize, toplum sivil kuruluşlarımıza, esnaflarımıza, camilerimize yani kısaca uğramadık alan bırakmadık, bırakmayacağız.

“MAZERET DEĞİL ; HİZMET ÜRETMELİLER”

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve ekbinin göreve geldiği günden bu yana  için sorarsam neler söylersiniz.?

Konuşmam uygun olmaz belki ama, vatandaş olarak konuşacak olursam vatandaşlar borçtan dolayı veya farklı sebeplerden dolayı bahaneler duymak istemiyor. Vatandaşlarımız aşırı derecede, dürüstlüğe, samimiyete, hizmete aç, artık vatandaşlar yalana dolana doydular hizmet bekliyorlar. Ancak ; Sağlık ve Sosyal Grup Dairesi Başkanı Dr. Rıza Mete’ye  bazı sorunlarımızı biz söylemekten yorulduk. Kendisi ise taleplerimizi  yapmamakta hala direniyor. Akıl işi değil. Daha önce bir çok kez dile getirdiğim  kapanan otobüs durağımız hala açılmış değil. Ama, sabrımız tükendi . Mahalle sakinlerimle birlikte Büyükşehir Belediyesi binasına giderek durağımızın yeniden açılması için talebimizi  ilgili birime bir kez daha ileteceğiz. Çukurova Belediyesi ise şu güne kadar imkanları ölçüsünde bir  şeyler yapmak istiyor. Yeterli mi ? Elbette değil.

“GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü ÖRNEK ALMAKTAYIM”

Peki muhtarım örnek aldığınız siyasetçi var mı.?

 

Yani bunu siyasetçi olarak değerlendirmeyelim de, örnek aldığımız muhakkak lider olarak, Türkiye de tek örnek alınacak kişi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Karşılıksız, bedelsiz bizleri bu ülkeyi armağan etmiş,bu gün buralarda olmamıza vesile olmuş,programını baştan sona çizmiş,hala ilkeleriyle devam ediyoruz,iz bırakmak gerekiyor,tek örnek Mutafa Kemal Atatürk’tür.

“ZOR GÜNLERİ DAYANIŞMA İLE ATLATABİLİRİZ”

Covid 19 virüsü salgını dolayısıyla zor günler yaşadık. Bu dönemde  maske ve dezenfekte sorunu  yaşadınız mı? Yetkililerimiz sorunlarınıza çözüm bulabildi mi?

Bu süreç  elbette hepimiz için çok zor oldu. Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan, Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca’ya çok ama çok minnettarız. Bilim kurulu üyelerinin tavsiyeleri sonrasında  alınan önlemler ve vatandaşlarımızın kurallara uyması sayesinde atlatmaya çalışıyoruz. Mahallemizin  korona virüsten etkilenmemesi için ücretsiz binlerce maske dağıttık. Dezenfektan üretip bunu mahalleliye ücretsiz olarak dağıttık. İlaçlama pompasıyla tüm mahalleyi dezenfekte ettiriyoruz. Vatandaşlarımızın  apartmanlarını, evlerini ve iş yerlerini dezenfekte etmeleri için ilaçlama pompası imkanı da sunduk. İsteyen ilaçlama pompasını alırken, isteyene de pet şişelerde dezenfektan verildi.Ancak tüm Adana'ya dezenfektan verebiliriz. Talep olursa herkese vereceğiz. Vatandaşlarımıza kullanmaları için verilen dezenfektelerin  sağlıksız olduğunu iddia eden  Sağlık ve Sosyal Grup Dairesi Başkanını da anlamış değiliz.

“ÇALIŞMAKTAN BAŞKA ÇAREMİZ YOK”

Güzelyalı Mahallesi denildiğinde ismi gibi güzel bir mahalle, Güzelyalı Mahallesinde sizin gördüğünüz eksik var mı?

Şöyle şöyleyim, damat olduğumuzda en güzel takım elbiseyi giyeriz, tıraş oluruz kokular sürerin, gelin arabasını süsleriz, peki muhtarın damatlığı ne olmalı, yolları olmalı, parkları olmalı, kaldırımları olmalı, mahallesiyle ilgili eksiklikleri tamamlamak olmalı. Elbisemizi giydik, bundan sonrası kendimizi çalışmaya adayacağız.

Gazetemiz aracılığıyla mahalle sakinlerine söylemek istediğiniz bir şeyler var mı ?

Muhtarların sadece ikamet ve nüfus cüzdan evrakı veren kişiler olarak görünmesi çok yanlış. Muhtarlar içinde bulundukları mahallelerde bir yönü ile devleti bir yönüyle de vatandaşı temsil noktasında, kendilerini gelişen dünya düzenine göre ayak uydurarak aydın, kültür, sanat, ilim ve bilim alanlarında iyi yetiştirmesi gerekmektedir. İleriyi gören, mahalle sakinlerinin sorunlarını sadece devlete aktaran kişiler olmaktan çıkarak, sorunların çözümleri konusunda proje üreten ve bunu başarıyla yerine getiren kişiler olmak zorundadır .Muhtarlığı önemsemeyen toplum çürümüş bitmiş bir toplumun kalıntılarıdır. Sadece nefes alıp vermekle değil, kendisine, topluma bile faydası olmayan insandır. İnsan yaşadığı yeri cennet etmeli. Koltuğa oturup yerinden 20-30 yıl kalkmamak değil. Ben bu konuda sayın Cumhurbaşkanımızı takdir ediyorum, gerçekten gözümdeki en büyük devlet adamıdır. Çünkü muhtarlığın ne anlama geldiğini ondan başka bilen siyasetçi yok. İnsanlara iyi örnek olmak her zaman iyidir, topluma vereceğimiz çok güzel hizmetler var. Seçim benim seçimim değil hizmet almak isteyen, iyiyi kötüyü bilip, insanlara hizmet getirmemi bekleyen iyi insanların seçimidir. Ben adayım kimseye gidip bana oy verin demedim sadece ne tür hizmetler getirebileceğim onu söylerim. Allah iyi kulunun yanındadır. Bizi leylekler getirmedi, belki arkamızda siyası bir parti olmayabilir ama benim arkamda sevenlerim var, iyi insanlar var.

 
Kaynak: Editör:
 
Etiketler: HİZMETİN, ADI, MUHTAR, GÖKTÜRK, GÜNGÖR
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Alıntı Yazarlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Beşiktaş
72
0
6
6
22
34
2
Fenerbahçe
69
0
7
6
21
34
3
Galatasaray
66
0
8
6
20
34
4
Trabzonspor
60
0
7
12
16
35
5
Hatayspor
53
0
11
8
15
34
6
Alanyaspor
52
0
12
7
15
34
7
Gaziantep FK
51
0
8
12
13
33
8
Sivasspor
51
0
7
15
12
34
9
Fatih Karagümrük
50
0
10
11
13
34
10
Göztepe
47
0
12
11
12
35
11
Çaykur Rizespor
42
0
12
12
10
34
12
Antalyaspor
42
0
11
15
9
35
13
Konyaspor
41
0
13
11
10
34
14
MKE Ankaragücü
38
0
16
8
10
34
15
Yeni Malatyaspor
37
0
13
13
8
34
16
Kasımpaşa
37
0
15
10
9
34
17
Kayserispor
35
0
15
11
8
34
18
BB Erzurumspor
34
0
17
10
8
35
19
Başakşehir FK
33
0
16
9
8
33
20
Gençlerbirliği
32
0
18
8
8
34
21
Denizlispor
27
0
19
9
6
34
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı